Son xəbərlər:
Rus qırıcılarına hücum: “Son 24 saat ərzində…” – Türkiyəyə şok ittiham                        Bakıda işıqlar niyə söndü? - "Azərenerji"dən açıqlama                        Türk ordusu ağır itki verdi, Ərdoğan açıqladı – Rusiyaya xəbərdarlıq                        Son durum: Ruslar İdlibi vurdu – Ölənlər var                        Fevralın 28-nə USD/AZN rəsmi məzənnəsi                        Gürcüstanda koronavirus aşkarlanan şəxs azərbaycanlıdır                        Bakıda Beynəlxalq “Construction B2B inşaat Forumu” keçirilir                        Bakı Konqres Mərkəzində Varisin yeni romanı təqdim olunub                        TRT Avaz kanalı Beynəlxalq Muğam Mərkəzindən birbaşa canlı efir təqdim edib                        “Tokio-2020”yə hazırlıq prosesinə dair görüş keçirilib                        Azərbaycanın Əməkdar rəssamı Mehriban Əfəndinin əsərləri Portuqaliyada sərgilənəcək                        "Xocalıdan vertolyotla sakinlər əvəzinə, “Jiquli”lərini çıxarmağa qoymadığım şəxslər məni şərləməyə çalışdı...”                        Putin hansı telefonlara üstünlük verdiyini açıqladı                        Koronavirusdan ölənlərin yaşı - STATİSTİKA                        AKP sözçüsü: “Türkiyə bu terror dövlətini darmadağın etdi”                        “Mir Yusifə Xalq artisti adı verdilər, o, da çılpaq qızlarla enerji içkilərini reklam edir...”                        “Mən terrorizmlə mübarizənin ən çətin vaxtlarında oxşarlarımdan imtina etdim...”                        “Bunsuz Qarabağda müharibəyə başlamaq bizi Rusiyanın təzyiqləri ilə üz-üzə qoya bilər”                        Dərsliklərin hazırlanmasının yeni qaydası təsdiqləndi                        Pentaqon rəhbərindən kritik Rusiya açıqlaması                        Türkiyə ilə Rusiya arasında görüş başa çatdı                        Murad Bozdan Xocalı ilə bağlı paylaşım - FOTO                        Gürcüstan Azərbaycanla sərhədi bağladı - Koronavirusa görə                        "Aşıq Şəmşir" Mədəniyyət Ocağı İB Xocalı faciəsi ilə bağlı tədbir keçirdi                        Rusiya arsenalını daha da gücləndirdi: Raket sistemləri...                        “Mənim ağ göyərçinim” tamaşası Xocalı qurbanlarının xatirəsinə ithaf edilib                        Pekin Vaşinqtonu Çinin daxili işlərinə qarışmağı dayandırmağa çağırıb                        “Fitch Ratings” İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun reytinqini təsdiq edib                        Buraxılış üzrə onlayn sınaq imtahanları keçirilir                        “İnstagram”da 14 milyon izləyicisi olan gözəlçə biabırçı geyimi ilə gündəmə gəldi...                       
Xəbər lenti
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25-fev-2020 / ( 22:16 )
 
25-fev-2020 / ( 21:32 )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tarix: 10-02-2020, 14:43
Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələri məlum olub - TAM SİYAHIFevralın 9-da Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar 125 seçki dairəsi üzrə bütün seçki məntəqələrindən protokollar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olub.

Bu barədə MSK-nın saytında məlumat yerləşdirilib.

Beləliklə, 125 seçki dairəsi üzrə 5573 seçki məntəqəsindən daxil olmuş protokollar üzrə məlumatlar açıqlanıb və parlament seçkilərinin ilkin nəticələri, lider namizədlər məlum olub.

İlkin nəticələrə əsasən, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır:

1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi - Vasif Talıbov (YAP) - 94.6 %

2 saylı Şərur Seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %

3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi - Səttar Möhbalıyev (bitərəf) - 83.2 %

4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi - Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9 %

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi - Siyavuş Novruzov (YAP) - 81 %

6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) - 69.5 %

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi - Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %

8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi - Azay Quliyev (bitərəf) - 45.6 %

9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (YAP) - 60.3 %

10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi - Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi - Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %

12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi - Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi - Rauf Əliyev (YAP) - 47.5 %

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2 %

15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Ülvi (bitərəf) - 42 %

16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi - Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4 %

17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi – Allahverdiyev Elnur (YAP) - 41 %

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabeyov (bitərəf) - 38.8 %

19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov ( YAP) - 43.9%

20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) - 60 %

21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6 %

22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %

23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %

24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi – Könül Nurullayeva (bitərəf) - 46.1 %

25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %

26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%

27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi – Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %

28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Nigar Arpadarai (bitərəf) – 42.3 %

30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi - Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %

31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi – Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %

32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi – Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %

33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi - Mirələmov Hüseynbala (YAP - 47.1%

34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi - Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %

35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi - Rauf Arifoglu (bitərəf) – 49,2 %

36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi - Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %

37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %

38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %

39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %

40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Musa Quliyev (YAP) - 40 %

41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi - Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %

42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi - Tahir Mirkişili (YAP) – 50,1 %

43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi - Emin Hacıyev (YAP)- 63.4 %

44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi - Müşfiq Məmmədli (YAP) – 45,8 %

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 %

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %

49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi - Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %

50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi -Şahin Seyidzadə (bitərəf) - 44.6 %

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi - Badamov Azər (YAP) - 56.6 %

52 saylı Quba Seçki Dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %

53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi - Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %

54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi - Sadiq Qurbanov (YAP) - 55.3 %

55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi- Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %

56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi - Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi - Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %

60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi - Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi - Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %

63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi - Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %

64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi - Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %

67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi- Malik Həsənov (YAP) – 65.2 %

68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi - Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi - Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %

70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi - Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %

71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi - Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %

72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %

73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %

74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %

75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %

76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %

77 saylı Astara Seçki Dairəsi – Rəşad Mahmudov (YAP) – 57,6 %

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Nurullayev Razi (bitərəf) - 20.09 %

80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi -Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %

83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi - Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi - Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %

87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi - Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %

91 saylı Ucar seçki Dairəsi - Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %

92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %

93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi - Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %

94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi - Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %

96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Anar Məmmədov (YAP) – 59 %

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %

98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %

99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi – Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %

101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi - Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %

102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Nizami Səfərov (YAP) - 64 %

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %

104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi - Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %

105 saylı Tovuz Seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi - Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Nəsib Məhəməliyev Nəsib – 65.3 %

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi - Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %

111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %

112 saylı Qax Seçki Dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %

113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi – Vüqar İsgəndərov (bitərəf) – 52. 9 %

114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %

115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %

117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5 %

118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %

119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %

121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Mahir Abbaszadə (YAP) - 63.3 %

122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi - Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %

123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi - Aqil Məmmədov (YAP) – 71,7 %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %

125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov (YAP) – 40,3 %


Ana səhifəyə qayıt

Axtariş

Təqvim
«    Fevral 2020    »
BeÇaÇCaCŞB
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829